dołącz do nas

Akademia/ Footgolf

Golf dla dzieci

Postołowo Golf Club to kolejne pole, które postanowiło wdrożyć program „Golf w szkole”. Dzięki temu projektowi dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej oraz Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie będą mogły poznać golfa już w najmłodszych latach.

Projekt zyskał poparcie i wparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Gminy Trąbki Wielkie.

„W projekcie wezmą udział dzieci z 3 i 4 klas wyżej wymienionych szkół podstawowych”- mówi pani Alina Rzeszewicz, dyrektor Postołowo Golf Club. „Zajęcia na polu będą odbywały się co tydzień. Podczas dwugodzinnych zajęć dzieci pod okiem trenera PGA Polska oraz nauczycieli WF-u będą mogły poznać podstawy teoretyczne, jak i praktyczne zielonego sportu. Kurs zakończy się turniejem golfowym.

Do tego przedsięwzięcia pewnie by nie doszło, gdyby nie zaszczepienie wśród nauczycieli W-F-u golfowego bakcyla. W zeszłym roku kadra nauczycielska mogła wziąć udział w kursach i zdać egzamin na Zieloną Kartę. Pan Przemysław Sautycz, dyrektor S.P. im Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich, to osoba, która złożyła wniosek o dotację z Urzędu Marszałkowskiego na program „Sport po godzinie 16.00”.

Nie można nie docenić zaangażowania lokalnych władz Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich, który zapewnił autokar (będzie dowoził dzieci na pole) oraz opiekę trenera. Polski Związek Golfa dostarczył sprzęt. Pani Alina Rzeszewicz, Dyrektor Postołowo Golf Club, mówi, iż jedyną rzeczą, której jeszcze brakuje, jest sprzęt dla leworęcznych dzieci oraz kije dla najmłodszych.
Korzyści, jakie przyniesie program wydają się oczywiste – poprawa kondycji fizycznej, nauka etykiety, wyrabianie charakteru i oczywiście poznanie tajników golfa wśród najmłodszych.
Liczymy, iż efektem projektu będzie przede wszystkim doskonała zabawa i nauka dla dzieci, a może przy okazji wyłonionych zostanie kilka nowych golfowych talentów? Życzymy wielu sukcesów.

„Wakacje z golfem”

Gdy rodzice zaproponowali mi spędzenie części wakacji na obozie golfowym pomyślałam… ja, z moim temperamentem miałabym grać w nudnego golfa, nie, nie – to nie dla mnie. Tę dyscyplinę sportu powinni uprawiać ludzie trochę starsi ode mnie, ja wolałabym coś bardziej młodzieżowego. Postanowiłam jednak spróbować nauczyć się gry w golfa. Zajęcia odbywały się na polu golfowym w Postołowie (Postołowo Golf Club) a zwłaszcza na mini-polu golfowym (6-cio dołkowym) zwanym „Akademią”.

Nasza kilkuosobowa grupka, pod okiem trenera Pana Krzysztofa, ćwiczyła codziennie, po kilka godzin różnego rodzaju uderzenia (putting, chipping itp.). Początkowo szło nam kiepsko. Piłki lądowały nie tam, gdzie je posyłaliśmy, ale mimo niepowodzeń motywowani przez trenera ćwiczyliśmy wytrwale. Po kilku dniach nauczyliśmy się grać bardziej precyzyjnie. Gra zaczęła nas bawić, pojawiły się emocje. Przed każdym wyjściem na Akademię zastanawialiśmy się ile razy będziemy musieli uderzyć w piłkę by umieścić ją w dołku.

Gra zaczęła nam sprawiać coraz więcej przyjemności, nie mogliśmy się doczekać kolejnego treningu. Atmosfera na polu golfowym i w domku klubowym była wspaniała. Wszyscy się nami opiekowali, służyli nam pomocą. Po dziesięciu dniach gry przystąpiliśmy do egzaminu na „Zieloną Kartę”, która jest dokumentem uprawniającym do gry na 18-dołkowych polach golfowych.
Trochę się denerwowaliśmy, ale wszyscy pozytywnie przeszliśmy przez egzamin. Jesteśmy już posiadaczami zielonej karty i możemy udoskonalać naszą grę na dużych polach.

Namawiam młodzież do zainteresowania się tą dyscypliną . Golf rozwija naszą sprawność fizyczną, odstresowuje. Zajęcia odbywają się na pięknie położonych polach, z cudowną trawą przypominającą w niektórych miejscach mięciutki dywan. Ludzie są względem siebie bardzo mili, uprzejmi, ubrani zgodnie z wymaganiami tego sportu.

Gwarantuję, że kończąc grę na polu nie będziecie z niego schodzili znudzeni, ale szczęśliwi i pozytywnie oczywiście zmęczeni.

Jeszcze raz zachęcam do odwiedzenia Postołowo Golf Club.

~młody amator golfa