dołącz do nas

Pole Golfowe

O Polu

Pole golfowe w Postołowie położone jest wśród wyjątkowo pięknego krajobrazu Pojezierza Kaszubskiego, 28 km na południe od Gdańska. Projektantem tego pola jest Jeremy Turner, utalentowany i doświadczony szwedzki architekt pól golfowych, który w swojej karierze stworzył ich blisko pięćdziesiąt.

Pole w Postołowie jest 18-dołkowym polem klasy mistrzowskiej i rozciąga się na obszarze ponad 100 hektarów. Długość trasy do gry wynosi dla:

  • profesjonalistów – 6981 m,
  • amatorów – 6194 m,
  • zaś dla pań – 5071 m.

Course and Slope Rating

Zdaniem wybitnego holenderskiego specjalisty od budowy i klasyfikacji pól golfowych – Jeffreya P. Collinge’a, który wizytował kilka tysięcy pól na całym świecie – pole w Postołowie jest wyjątkowo interesujące, ciekawe krajobrazowo i technicznie, może więc zaspokoić gusta najbardziej wymagających graczy. Oprócz pola mistrzowskiego PAR 72 zbudowaliśmy, głównie z myślą o graczach początkujących, także 6 dołkowe pole PAR20, stwarzając w ten sposób optymalne warunki do rozwoju golfa w regionie Pomorza.

Aby skutecznie sprostać wszystkim wymaganiom, zakupiono specjalistyczny sprzęt do pielęgnacji zieleni cenionej na świecie firmy TORO z USA. Skomputeryzowany system nawadniający sprowadzono z Kalifornii.

Według niemieckiego Golf Magazin pole zostało sklasyfikowane w pierwszej 50-tce pól golfowych w Europie. Tylko z tej grupy wybierane są pola mające rangę międzynarodową, na terenie których rozgrywane są zawody golfowe światowej rangi. Wysoka pozycja Postołowa w czołówce europejskich pól golfowych pozwoliła na zorganizowanie na zlecenie Europejskiej Federacji Golfa XXIII Drużynowych Mistrzostw Europy U-21 w 2002 r. oraz Mistrzostw Europy Amatorów w 2008 r.

Gdańsk Golf & Country Club

Przy polu golfowym w Postołowie działa klub sportowy Gdańsk Golf & Country Club, do którego zadań należy organizacja życia sportowego i towarzyskiego zrzeszonych w nim członków. Gdańsk Golf&CC jest współzałożycielem Polskiego Związku Golfa będącego z kolei członkiem Europejskiej Federacji Golfa. Członkowie Klubu i Goście korzystają z nowoczesnego Budynku Klubowego, Sali Konferencyjnej, Klubowej, Baru, Kawiarni i Restauracji, zapewniających komfortowy wypoczynek po dniu pełnym sportowych wrażeń.

Centrum Krótkiej Gry

Postołowo Golf Club wnosi znaczący wkład w propagowanie tej wspaniałej dyscypliny sportowej w Polsce. Pole dla początkujących PAR20 oraz „Akademia Golfa” czyli Centrum Krótkiej Gry, funkcjonują jako pole publiczne tzw. Pay & Play, umożliwiając grę każdemu – bez konieczności wstępowania do Klubu.

Nasza kadra trenerska zapewnia możliwość podnoszenia poziomu gry, włącznie z uzyskaniem Zielonej Karty, czyli tzw. golfowego prawa jazdy. Terenem nauki długiej gry w Postołowie jest Driving Range czyli 16 stanowiskowe pole do ćwiczeń. Jest ono częściowo zadaszone i wyposażone w lustra do korekty swingu, maty rzutniowe i tablice odległościowe. Unikalne w regionie Centrum Krótkiej Gry umożliwia trening zagrań w okolicy dołka – tzw. krótkiej gry.

Golf

Golf jest dyscypliną pozwalającą zarówno na grę w samotności, kiedy szukamy wyciszenia, jak i na sportową rywalizację w doborowym towarzystwie. Ta klasyczna dyscyplina sportu łączy w sobie optymalną kombinację ruchu i kontaktu z przyrodą. Sport ten daje szansę zdrowego trybu życia do późnej starości, będąc jedną z nielicznych dyscyplin, w których różne pokolenia mogą toczyć współzawodnictwo na równym poziomie.

Golf stał się naturalną pasją wielu osób, którym dane było wziąć do ręki kij i piłeczkę golfową. Nic więc dziwnego, że na świecie uprawia go ponad 150 milionów osób.

Maritime-Golf Sp. z o.o.